Železniční stanice Zlaté Hory má svoje modelové dvojče

09.04.2022

Chodí nám nepravidelně psaný newsletter od Okrašlovacího spolku zlatohorského. To jsou ti lidé, co se starají o budovu vlakového nádraží ve druhém největším městě okresu Jeseník, jak často a rádi připomínají. Tedy jsme vtaženi tak říkajíc do děje a jsme mile překvapeni, kolik se toho může kolem jednoho baráku s pár metry kolejí dít ;-) Hned brigáda, hned masopustní průvod, hned rozšíření muzejní expozice, hned rozsvěcení vánočního stromku, hned domlouvání příjezdu parní lokomotivy na nádraží do Zlatých Hor, hned stavba vodního jeřábu... a aktuálně se chystá instalace klavíru.

Je to skvělá ukázka takové té sousedské pospolitosti, která se tady tvoři naprosto přirozeně. Parta Zlatohoráků si řekla, že jim není lhostejný osud nádražní budovy a konají. O jejich snažení se už šušká na dalších železničních stanicích v ohrožení, mezi fandy vlaků a kolejí, u samotných výpravčích vlaků, a taky u železničních modelářů. Však Zlaté Hory jako jedny z mála zdejších mají kopii svého nádraží i na modelovém kolejišti. Jeho autorem je pan Kucharský z Brna. To o něčem taky svědčí, nemyslíte?

Zlatým Horám to dokonce vyneslo uspořádání odborné besedy na železniční téma - o stavu lokálních kolejových tratí v Česku, která ve zlatohorském kině proběhne ve středu 13. dubna (pozvánka níže).

Jo a ten vtipný newsletter byste si možná mohli objednat, zkuste si o něj napsat na e-mail a klidně to sveďte na nás.

Foto (zdroj): Okrašlovací spolek zlatohorský 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.