Zdravotníci po makačce s covidem regenerují ve zdejších lázních

18.11.2021

Máme radost, když lidé mají radost. I pouhým okem zachytitelnou radost mívají klienti obou zdejších lázní, což je pro personál vlastně tou největší pochvalou. Nemůžeme jmenovat všechny ty zdravotní sestry, masérky, recepční, pokojské, kuchaře, servírky, lékaře..., tak aspoň na dálku klobouk dolů.

V těchto dnech navíc plní ještě jednu speciální úlohu - pomáhají ve svých zařízeních regenerovat lékařům a zdravotníkům, kteří se v předchozích měsících, během obou vln pandemie, v nemocnicích starali o pacienty hospitalizované s covidem. Stát jim jako poděkování za mimořádné nasazení dal osmitisícový poukaz, z nichž někteří se ho rozhodli využít právě pro pobyt na Jesenicku.

Priessnitzovy léčebné lázně hlásí do konce roku asi 250 zdravotníků s tímhle typem poukazu na zotavení a zájem byl výrazně vyšší.

To do lipovských Schrothových lázní mohli kvůli opravdu plné kapacitě přijmout jen asi 28 zdravotníků, lázně totiž stále obsluhují klienty, kteří uplatňují čtyřtisícový Covid voucher.

Je fajn, že si nejmíň 278 lidí odveze skvělou vzpomínku na Jeseník či Lipovou, a taky je fajn, že oboje lázně hlásí více méně vyprodáno.

Foto (zdroj): Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.