Zdravě emancipovaná Lada Grigarová

19.03.2021

Hodně pozorně sledujeme lidi, kteří opustí Jeseník, a pak pracují pro známé firmy. Zajímá nás, jaké to tam je, zajímá nás, jak se našim lidem vede. A když se jim vede dobře, rádi o tom referujeme na positivJE.

Dneska vám představíme jednu milou holku, která maká v pražské centrále největšího slevového portálu Slemovat. Za jeho vznikem stojí Tomáš Čupr, ten týpek, co založil Dáme jídlo, a teď se svým online supermarketem Rohlik.cz prohání nadnárodní řetězce.

Lada Grigarová je absolventkou Gymnázia Jeseník, na němž odmaturovala z biologie, chemie a angličtiny, u státní zkoušky si střihla češtinu s matikou. Možná na GymJes dodnes drží primát, že má maturitu z pěti předmětů, to není úplně dobrovolná kombinace ;-)

Inklinovala k chemii, tak se přihlásila a dostala na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, Jenže se tam spíše trápila. Ne snad, že by nedávala zkoušky, prostě jí přišlo, že státní škola a zvolený obor nejsou dosti dynamické. A tak se stalo, že Lada výšku zabalila. No a co.

Už z dob svého účinkování v jesenickém Smyčcovém orchestru to má hozené tak, že dělá přednostně ty věci, které ji baví a obohacují. Škola to holt v jisté chvíli přestala být. A propo, z netrpělivosti ji nikdo podezřívat nemůžete, devět let chodila do ZUŠky na housle.

Během studia na Karlovce si střihla čtvery letní prázdniny v Anglii, ale ne sběr jahod, pracovala v tamních laboratořích. Ze studijně-pracovních výletů do zahraničí to nebude všechno, doufá. Dostala se do programu Work and Travel, v rámci něhož měla vloni jet na čtyři měsíce do USA. To zhatil koronavir, ale pořád na to je nažhavená, má plavčický kurz, který by tam ráda využila. Nevypadá to ale, že bychom ji jednou mohli potkávat na bazéně v České Vsi se záchranným kruhem a píšťalkou. To ne, kvůli bazénu, nového se snad dočkáme, Petře Mudro ;-) ale kvůli směřování jejího života.

Lada je zvyklá se o sebe postarat, pro ni je úplně běžné během školy pracovat. Ostatně její stávající plný úvazek ve Slevomatu původně taky začínal jako brigáda. Je v něm od září 2018, aktuálně v oddělení zákaznické péče, kde se stará o volající do call centra, vyřizuje maily anebo si se zákazníky chatuje. I když jste ultimátně prozákaznicky orientovaný portál, při těch objemech prodejů nemůžete nemít nespokojené zákazníky.

A jedna radostná zpráva rodičům Lady navíc, vrátila se na vysokou školu, jen výběr oboru více zaměřila na svoje aktuální preference, vystudovala regionální rozvoj na pražské VŠ Ambis.

Troufáme si vám už nyní slíbit, že až budeme v Jeseníku organizovat workshop zaměřený na zákaznickou péči, bude Lada Grigarová jednou z přednášejících.

Zdravíme do Prahy a nahazujeme laso, že nám na Jesenicku může nějak píchnout s tím rozvojem, když to vystudovala ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.