Z mikulovického letiště do 7 tisíc metrů nad mořem

21.10.2023

Mikulovické letiště, co někteří z nás považují za Novou Ves ;-), je vyhlášenou lokalitou pro plachtění. Podzimní vlnové kempy dostávají kluzáky do nádherných scenérií "mraků nad Jeseníky".. To dělá v prvé řadě radost plachtařům a fanouškům letectví, sekundárně je to skvělé promo zdejšímu podzimnímu cestovnímu ruchu. Pohled na naše krásné hory z ptačí perspektivy se neokouká. Jde o jedny z nejsdílenějších fotek, co si budeme povídat.

Nedávno se Aeroklub Jeseník zapojil do projektu Hvězdárny a planetária Brno. Vesmír popularizující organizace sídlící v brněnském parku Kraví hora připravuje nový pořad a už dnes můžeme prozradit, že se v něm objeví záběry jesenické oblohy. Tvůrci pořadu při letu v tzv. 'dlouhé vlně' vystoupali s bezmotorovým kluzákem téměř do sedmi kilometrů nad mořem. A naznačili, že míří ještě výš!

Pokud se nepleteme, Mikulovice Airport (To zní dobře, co?) chystá každoroční Vlnový kemp, kdy nad Jesenickem krouží plachťáky ze všech koutů nejen Česka. Jedinečné podmínky pro plachtění zde trvají prakticky celoročně, tahle kratochvíle tady má na růžích ustláno a letecké záběry tak neukazují jen překrásný podzim, nabízejí i další roční období ;-)

Foto (zdroj): Hvězdárna a planetárium Brno

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.