Z darů jesenických hor, Keprníček, Zlatohorský žitný kváskový chléb jsou nej výrobky Kraje

01.10.2022

Proces přenastavení zákaznického chování byl již započat, obliba českých, potažmo regionálních výrobků roste, byť se můžeme přít o to, jestli se návyky mění rychle nebo pomalu. Ono to zřejmě mnohem více než s uvědoměním souvisí s kupní silou. Buďme trpěliví a buďme neúnavní propagátoři místních potravin a nápojů.

Třeba jako Olomoucký kraj, který každý rok ocení několik zdejších produktů označením Výrobek OK, kde 'OK' znamená původ právě v Olomouckém kraji, to dá rozum. My to poctivě sledujeme, a pak se radujeme z ocenění přidělených hejtmanem Jesenicku a místním šikovným výrobcům. A letos je radost trojnásobná.

V kategorii mléčných výrobků si prestižní certifikát odnáší sladký dezert z tvarohu Keprník a bílého jogurtu Běláček, který dostal zajímavý lokální název Keprníček. Je to jenom kousek od hanušovického pivka Keprník.

Mezi pekařskými výrobky zabodoval Zlatohorský žitný kváskový chléb se semínky z úžasné Řemeslné minipekárny Hanákových, kteří se sem přistěhovali z jižní Moravy a neuvěřitelně srdcem jdou do rekonstrukce historické kuchyně ve svém vlastním domě.

O poctivé cestě marmeládové královny Markéty Kubinové jste už slyšeli, její poctivě budovaná značka Z darů jesenických hor si za borůvkovou marmeládu taky titul Výrobek OK vysloužila.

Jste taky rádi, že je o Jesenicku díky těmhle třem bojovník za lokální produkty slyšet? Paráda!

Foto (zdroj): Olomoucký kraj, ZD Jeseník, Řemeslná minipekárna Hanákovi, Z darů jesenických hor

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.