VÝZVA #5 splněna: Roman Timothy Velc s týmem zasadili přes tisíc stromků

27.04.2024

Roman Timothy Velc stál u zrodu mládežnické organizace EraYouth, se kterou chce spolu s přáteli Honzou Macečkem, Petrem Velcem, Annou Koriťákovou a Kryštofem Horníkem inspirovat jesenickou mládež k lásce k přírodě a ke sportu. Hned jejich první projekt 'Společně pro stromy' se stal Timovou VÝZVOU pro Jesenicko.

V ní se zavázal, že během letoška ve spolupráci s mladými lidmi někde v okolí Jeseníku vysadí nejméně 800 mladých stromků. Ve shodě s městem vytipoval lokalitu a za podpory EU pořídil sazenice.

Aby si na akci zajistil dostatek dobrovolníku, uspořádal pro žáky ZŠ Jeseník, studenty GymJes a děti z dětských domovů Jeseník a Černá Voda osvětové workshopy na téma ekologie lesa. Ostatně sám obor lesnictví aktuálně studuje na vysoké škole.

Na 4. až 7. dubna pak svolal dobrovolníky na společné sázení stromků. Akce, na níž šlo do země 1 321 sazenic buků, se odehrála nad Dětřichovem, na dohled kopce Vavřinec.

Všichni zapojení sazeči budou jistě pozorně sledovat, jak jejich lesík prospívá a my v positivJE budeme netrpělivě čekat, s jakou další VÝZVOU parta EraYouth přijde ;-)

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.