Vývojář Erik Jankes napověděl mladým, jak na dobrou kariéru

20.07.2023

Být studentem jesenické střední školy, tak si hned pustíme 21. positivJE MOTIVATOR, se kterým jsme na konci června byli na průmyslové škole. Dávalo logiku, že právě tam, když hostem byl Erik Jankes, strojní inženýr navrátivší se z Brna do Jeseníku (na positivJE jsme o něm psali 16.11.2022).

Absolvent eMka se symbolicky vrátil na domácí půdu, aby pohovořil k budoucím kolegům, pokud tedy sní o práci ve strojírenství - výzkumu. V něm se Erik pohybuje prakticky od dob vysokoškolských studií.

Popisem své cesty posluchačům ukázal, že ani vyhazov z vysoké školy, navíc tak nějak řízený, nemusí mít vliv na konečné uplatnění člověka. Naopak, Erik toho využil k cestování, například pracoval na ovčí farmě v Norsku. Koneckonců během vysoké, na kterou se vrátil (a dostudoval), brigádničil v Anglii nebo absolvoval studijní pobyt v Rakousku. To vše se stalo důležitým základem pro jeho dnešní profesní dráhu.

A podle toho se odvíjel i výběr jednotlivých štací. Vždy chtěl dělat vývoj a mít možnost cestovat po oborových konferencích. Když to coby supíkovický rodák zabalil v Brně (Daido Metal) a vrátil se do Jeseníku, ani se nedostal k aktivnímu hledání práce v některé ze zdejších strojírenských firem. Našla si ho šumperská společnost Platit vyrábějící účelové stroje a zařízení. Dojíždí do Šumperka, je členem vývojového týmu firmy a díky své práci může jezdit po konferencích. Jak si to přál.

Tahle epizoda positivJE MOTIVATORU by mohla být nadějí pro jesenické strojaře pracující mimo region, že kariéru si jde poskládat i tak, abyste zůstali v rodném kraji.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.