Vyšel turistický magazín Jeseníky

28.05.2022

Dobrá reklama na Jeseníky se vždycky hodí, na prahu letní sezóny o to víc. Je vhodná chvíle vám představit již 7. ročník magazínu 'Jeseníky, Rychlebské hory a Králický Sněžník', který v edici Look at it! vydala agentura m-ARK.

Jednou za dva roky vyjde krásná, asi stostránková publikace, a ta je v nákladu několika tisíc výtisků rozdistribuována na nejnavštěvovanější místa našeho regionu, do vybraných informačních center, do hotelů a penziónů, prostě na místa, kde se nejvíce pohybují návštěvníci našich hor. Nedivte se, ne všichni cestují jen za pomoci navigace v mobilu, pořád je hodně těch, co dávají přednost papírové mapě nebo tomuto magazínu.

Jeseníky představuje v plné své šíři, od Slezské Harty až po Javorník. Samozřejmě vám o tom říkáme taky proto, že jsme trošičku pomohli s obsahem ;-) S velkou hrdostí jsme pro vydavatele udělali rozhovor s Pavlem Horníkem. To interview je otvírákem celého cestovatelského časopisu. Pavlovy Rychlebské stezky jsou špičkovým rájem pro bikery, co k nám ročně přilákají tisíce cyklistů.

Pojďte do obsahu tištěné novinky nahlédnout. Za jesenickou část Jeseníků jsou v ní představeny známé i méně známé lokality - Ostružná s Pivovarem Cestář i Expozicí hudebních nástrojů i Jonas park. Nechybí ani ikona v podobě Chaty Jiřího na Šeráku. Obec Lipová-lázně je reprezentována Schrothovými lázněmi a Lesním barem, svůj profil tam má i hornolipovský Penzion Kovárna, připomenut je také Faunapark.

Jen o stránku dál jsou Priessniztovy lázně s venkovním balneem a všemi prameny. Dole v Jeseníku se čtenářům představuje Vlastivědné muzeum Jesenicka ve Vodní tvrzi a kavárna Ennea. Pak už se jde dál na Zlatohorsko, kraj pokladů, na Rejvíz a do Hotelu Praděd Thamm.

Písečnou reprezentuje překrásná Rezidence U Jezera, jeskyně Na Špičáku a opravená kaplička v Chebzí.

Pokud jde o pozvánku do Rychlebských hor, vedle obřího stolu a židlí na Lánském vrchu, jsou to samozřejmě Rychlebské stezky, Tančírna, Penzion Celnice v obci Travná. Své místečko v časopisu našla i Kozí farma U Nýdrlů ze Staré Červené Vody.

Za positivJE jsme do magazínu propašovali ještě článek o osobnostech Jesenicka :-o

Kdo se pohybujete v cestovním ruchu, přejeme vám vydařenou sezónu.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.