Výrobce absintu a vývojář softwaru budou radit budoucím podnikatelům z Jesenicka

07.02.2022

Mluvíme se studenty o tom, kde se vidí po škole. Nějakých 45 % počítá s tím, že jejich kariéra začne v zaměstnaneckému poměru, 25 % se chce živit na vlastní triko - podnikat, zbytek v tom prozatím nemá jasno.

Držíme palce školám, aby ve spolupráci s rodiči připravili děti do života co nejlíp a nabízíme malou pomoc s těmi, kteří sní o podnikání. Proč nebýt malíř pokojů na živnostenský list, proč nevyrábět webové stránky na volné noze, proč nemít firmičku na rozvoz jídla? Třeba.

To už ale není úplně parketa středního školství, připravit mladé lidi na každodenní boj o zákazníky ;-) Tak tu máme krajské inovační centrum (ICOK) a jeho platformu pro podnikavé studenty NašlápnuTO s pětidílnou sérií podnikatelských workshopů Našlápnu PODNIKÁNÍ.

Středoškoláky zveme 15. února (16-18hod.) na volné pokračování srazu budoucích podnikatelů, kdy budeme řešit PRODUKT (služba, výrobek). V roli inspirátorů se představí dva místní podnikatelé, jejichž produkty jsou vůči sobě jako noc a den, jako černá a bílá. Kyle Bairnsfather má v Domašově výrobnu pravého absintu, který vyváží do spousty zemí světa, naproti tomu Tomáš Posker řídí z Jeseníku vývojářskou firmu, jejíž software slouží taky v několika státech, včetně těch amerických. Oba hosté účastníky workshopu zasvětí do toho, jak oni při rozjezdu svých byznysů o svém produktu přemýšleli (jestli vůbec), jak moc byla realita jiná než jejich původní představa, no a jaké ponaučení si ze svých startů odnesli.

Tahle mimoškolní forma vzdělávání chce studentům se zájmem o podnikání nabídnout nové teoretické znalosti, zprostředkovat kontakt se zkušenějšími kolegy a zvýšit tak šanci, že jestli se do toho mladí jednou pustí, tak si možná ústa nabijí, ale bude je to bolet o něco méně.

Zájemci se mohou registrovat zde.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.