Výchova lyžníků v Jeseníkách

28.01.2023

Snad za to můžou i dlouhodobě kvalitní výsledky jesenického Fenix Ski Teamu, že se organizátoři celorepublikového seriálu dětských (ne)závodů v běhu na lyžích 'Lyžuj lesy', rozhodli do něj zařadit i Jeseník/y. Mezi pouhou šestici zastávek.

A právě ve středu 1. února rozbalí zimní cirkus Lesů ČR svůj stan u běžeckých tratí na Rejvíze, kde budou na děti základních škol z celého Jesenicka čekat připravené tratě s několika překážkami. O to přesně v Lyžuj lesy jde - přivést děcka k pohybu v přírodě, kdy běžkování patří mezi ty nejkomplexnější aktivity vůbec. A mít rád běžky, znamená mít rád dlouhou zimu v Jeseníkách :-)

Všechny základní školy byly osloveny s velmi zajímavou nabídkou, aby nominovaly děti od 1. po 9. třídu, přičemž autobus je odveze od školy až na kopec, fenixáci jim půjčí i namažou lyže, všichni pak zablbnou ve stopě, a nakonec si dají v chatě Férovka oběd. To zní jako dobrý plán, že jo?

Berte to jako malý apel na rodiče, které dětem chtějí dát možnost okusit běžkování, a taky jako šťouchanec do škol, které na nabídku pořádajícího Fenix ski teamu ještě nereagovaly. Přihlásit svoje žáky můžete až do pondělního večera.

Foto (zdroj): Lyžuj lesy

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.