Výchova chytrých podnikatelů na Jesenicku pokračuje

13.04.2022

Na rukou budeme nosit každého mlaďase, který si zajde na IPOS (5. patro, dveře 508) vyřídit živnostenský list. A my mu/jí budeme pomáhat, aby si tam za pár měsíců nešel živnost pozastavit.

Jinými slovy, stát se úspěšným podnikatelem vyžaduje o dost víc než mít jen nápad. Ví to už i skupinka studentů z místních středních škol, která pravidelně 1x za měsíc navštěvuje workshopový seriál Inovačního centra Olomouckého kraje 'NašlápnuPODNIKÁNÍ'. Tam se úspěšní podnikatelé Jesenicka dělí o své zkušenosti v klíčových oblastech podnikání, jako jsou produkt, obchod, marketing, trh, finance aj.

A finance jsou obsahem nejbližšího workshopu zmíněného seriálu. Na úterý 19. dubna (od 16hod.) zveme podnikavce do sálu Knihovny Vincenze Priessnitze, kde se bude mluvit o účetnictví, výkazu zisků a ztrát, ale i o finančním plánovaní či daňovém přiznání. Jak už positivJE znáte, opět jsme pro začínající podnikatele zajistili velmi kvalitní spíkry.

Účetnictví od faktury po daňové přiznání s účastníky pracovního setkání projde a procvičí Kateřina Malysová, zakladatelka účetní firmy MK - účetnictví. Byznysově je aktivní zejména v Brně, ale zrovna profese účetní patří k těm flexibilnějším profesím. Katka představí povinné účetní minimum každého podnikatele.

Jistým způsobem nástavbou bude blok Ondry Kameníka, jinak výtečného matematika, co za svoji kariéru zcestoval v rolích konzultanta, analytika či poradce de facto celý svět. Byznysem jím spoluzaložené firmy OGResearch je radit národním bankám. Ondra na návštěvníky workshopu NašlápnuFINANCE vyrukuje s podnikáním jako investicí, kdy se zaměří na dovednost pracovat s marží, ziskovostí apod. Vůbec mu nejsou cizí slova jako výnosy a náklady, rozpočtový plán, ztráta... a podobné legrace.

Přijít můžete, i když zatím nápad nemáte, tyhle informace není nikdy zbytečné v hlavě mít. A ač jsou finance na podnikání asi ta méně zábavná část, byznys se ještě pořád dělá hlavně pro prachy, tak se je naučte správně počítat ;-)

Nutnou registraci zdarma je potřeba učinit tady, kapacita sálu má své limity.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.