Vycházející spisovatelská hvězda Lucie Kvitová?

02.10.2022

Moc dobře víte, že tenhle kraj dovede být po čertech inspirativní pro všechny možné umělecké profese, jde to dokladovat na mnoha dílech místních malířů, muzikantů, divadelníků... a spisovatelů.

Genius loci některých míst Jesenicka zřejmě působí i na studentku Gymnázia Jeseník Lucii Kvitovou. Přihlásila se do literární soutěže, jíž vypsala Marie Krajplová (psali jsme o ní 22.6.2022 zde), nadšená multimediální umělkyně z Uhelné, odkud uspořádala audiovizuální literární festival Kolébka. A právě tam uvedla sbírku povídaček z Olomouckého kraje, kde se prezentovala i Lucka Kvitová.

Anina z Anína je název její povídky odehrávající se u Kobylé, v osadě Anín. Tam se usadila jedna malá čarodějnice, která chtěla být spíše vílou, aby nemusela dětem a starým lidem pomáhat tajně. Ostatně Lucčin spisovatelský počin si můžete v podobě audiopovídky poslechnout níže.

Lucie Kvitová dlouhodobě prokazuje svůj vřelý vztah k českému jazyku. Reprezentuje a dlužno říci, že úspěšně, gymnázium na různých školních olympiádách a soutěžích (vlastně nejen češtinářských). Spisovatelský talent osvědčila ještě na jiné soutěži s povídkou Odva zasahuje, a i proto Lucii předpovídáme zajímavou budoucnost.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.