Vít Vrbka podlehl vábení epických Jeseníků

12.01.2021

A je to tu zajímavé a dá se tady žít. Tak by se dal taky vyložit příběh mladého kluka, co se z Hranic nepřesunul ani do Přerova, ani do Prahy, ale zvolil méně pravděpodobnou variantu, přestěhování do zlatohorského Horního Údolí. Je fér říct, že on sem jezdí od mala na chalupu, ale stejně ;-)

Víta Vrbku jsme zachytili jako hudebníka vystupujícího pod přezdívkou Viem v jeho tuze koukatelném videu Sever, abychom se od něj následně dověděli, že s muzikou je konec. Chápete to? Kluk, který si sám tvořil hudbu, sám si točil klipy (do jednoho dostal i Jaromíra Nohavicu), koncertoval, tvořil si fanouškovskou základnu... Jenže z dalších Vítkových slov je vám jasné, že on muziku (snad ne na pořád) odkládá kvůli dvěma svým aktuálně ještě větším vášním, za nimiž před dvěma lety přesídlil právě do bývalých Sudet. Vít Vrbka je velmi nadaný fotograf a dost šikovný zahradník. Všichni jak tu žijeme víme, že tenhle kraj je velmi fotogenický a zahrad je tu mraky.

Dneska tu ale jsme proto, abychom vám představili onu Vítkovu poslední skladbu. Píseň Sever je o Sudetech a drsném prostředí Jesenicka, tohle všechno v textu i záběrech najdete, najdete tam i zpěvákovi zážitky a příběhy. Video si můžete pustit na našem webu (link).

Vít Vrbka se dokázal dost viditelně zapsat už v rodných Hranicích, my budeme s nadšením sledovat, jak jeho přítomnost pocítíme v našem regionu.

#jeseniky #jesenicko #zlatohorsko #horniudoli #hranice #viem #vitvrbka #vitvrbkazahradnik #vitvrbkafotograf #sudety #drsnykraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.