Velká pěší pouť za Jesenicko hlásí vyprodáno

21.01.2024

Jesenicko se dostává na všelijaké mapy. Je i na mapě pochodů, které se inspirovaly u toho nejlegendárnějšího – do Santiaga de Compostela. Znáte? Ostatně za vznikem Velké pěší pouti za Jesenicko stojí Tomáš Hradil, sám vícenásobný účastník vyhlášené španělské předlohy.

Vymyslel to tak, že po turistických značkách spojil 14 poutních míst rozesetých po regionu, čímž vznikla trasa dlouhá asi 170 kilometrů. Tu teď nabízí nadšencům, aby ji organizovaně či méně organizovaně absolvovali.

Původně jsme k pouti chystali "náborový" článek, ale než na něj v redakci došla řada, ohlásil Tomáš, že kapacita 40 míst je naplněna. K radosti organizátorů je skoro polovina účastníků z Jesenicka, protože hlavně pro ně je to celé vymyšlené.

Není to závod, není to obyčejná procházka. Čekat od toho můžete duchovní dobrodružství v kulisách krásných hor, po cestě navíc se zajímavými zastávkami. Start ve Zlatých Horách od Maria Hilf, cíl na Vřesové studánce. Mezi tím například Mikulovice, Vidnava, Račí údolí, Bílá Voda, Travná, Žulová, Křížový vrch.

Kdo byste to chtěli dát sólově, tzv. na poutníka "pankáče", můžete. Termín pouti je 11.-18. srpna, s batohem na zádech se můžete k účastníkům pochodu připojit. Vize pořadatelů je dokonce taková, že trasu budou lidé moci chodit i mimo oficiální termín. K tomu je potřeba po trase zaangažovat dostatečné množství dobrovolníků ochotných putujícím lidem poskytnou tu nocleh, tu vodu nebo malé občerstvení, tu zajímavý výklad spjatý s místem… I to je smyslem projektu – vtáhnout do Velké pěší pouti za Jesenicko i jeho lidi.

Kdo se chcete dovědět víc, ať už jako účastník či dobrovolník, kontaktujte hlavního organizátora Tomáše Hradila (e-mail: tom.hradil@jeseniky-brontosaurus.cz) nebo průvodce Petra Hirsche.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.