Ve Zlatých Horách už Radka Nedvědová nežije, ale na Jesenicko přiveze důležitý vzkaz pro místní firmy

15.09.2023

Přejeme si a potřebujeme na Jesenicko nalákat více těch, kteří region opustili kvůli studiu a práci. Dostkrát se to nepovede, určitě ale víme že mezi exJeseníčáky rozesetými po všech koutech (nejen) Česka je hodně těch, jimž rodný kraj zůstává v srdci a mají zájem se v něm promítnout, když nepadá v úvahu návrat.

Další z řady takových "comebacků" předvede Radka Nedvědová, jíž si můžete pamatovat pod dívčím jménem Petrošová a znát jibudou hlavně ve Zlatých Horách, kde se narodila a kde odchodila základní školu. Vzpomenou si pravděpodobně i na jesenickém gymnáziu, kde před lety odmaturovala. A pak "bez náhrady" zmizela za studii do Karviné (Slezská univerzita), a následně za prací do Ostravy a později do Prahy. Republika je malá, ať pracovala, kde pracovala, bydlela v Olomouci a teď žije se svou rodinou u Pardubic.

Za nějakých dvacet pět let, co na různých postech pracuje pro jednu z nejrenomovanějších poradenských firem tzv. velké čtyřky - PwC (PricewaterhouseCoopers), ani jednou nežila v Praze "A nehodlám to měnit!", vcelku rezolutně pravila Radka Nedvědová. Další věc, která se nemění, je láska k saunování. Tu si nese už z dětských let, kdy její táta ve Zlatých Horách provozoval vyhlášenou saunu. Zlatohoráci asi zamačkávají slzu.

Jsme však v roce 2023, Radka vyšvihla super kariéru v PwC, v současnosti je tam zodpovědná za jednu hodně žhavou věc - naučit firmy dělat nefinanční reporting známý pod písmeny ESG (E - environment, S - social, G - governance). Kdo jste podnikatel a stále se nechytáte, pak zpozorněte, tohle nefinanční měření výkonnosti firmy se vás může jednou týkat. Jde to ruku v ruce s tak nějak globálním tlakem na transformaci byznysů do udržitelnějšího provedení. Bez tohoto ESG reportování si v budoucnu neškrtnete u bank ani investorů anebo škrtnete za vysoký úrok. A právě Radka s touhle fundamentální změnou přístupu k podnikání ve firmách pomáhá. 

Čirou náhodou v Jeseníku připravujeme na 5. října workshop na téma ESG a udržitelné podnikání a "naše" expertka na tuhle problematiku svolila, že zavítá do rodného kraje a v sídle Naturfyt - Bio, kde akce proběhne, o nové 'envi' výzvě pro zdejší byznys pohovoří. Není v Česku možné najít o moc víc fundovanější odbornici a je skvělé, že jeseničtí podnikatelé dostanou tuhle péči.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.