Vážná nemoc přivedla Marii Horáčkovou k přírodní kosmetice, dnes v ní podniká s vlastní značkou Mýdlárna Mlýnky

30.05.2023

Podnikání je soustavná činnost prováděná vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. Nemáme s touto zjednodušující definicí žádný problém, jen příběhy mnohých podnikatelek a podnikatelů ukazují i naprosto jiné než striktně finanční motivy.

Taková Marie Horáčková z Adolfovic se k výrobě přírodní kosmetiky dostala díky nebo spíš kvůli těžké nemoci plic, po jejímž vyléčení najela na přírodní věci. Obnášelo to nakupování různých mýdel a krémů, od čehož byl už jen kousek k experimentování s domácí výrobou. Vystudovaná učitelka začala vařit mýdla pro sebe, později pro své přátele, akcelerovalo to během první mateřské dovolené okolo roku 2016. Tehdy začalo její snažení nabírat opravdové podnikatelské kontury a vznikla značka Mýdlárna Mlýnky.

Svým podnikatelským příběhem přišla inspirovat studenty obchodní akademie Jeseník, kde v 19. pokračování positivJE MOTIVATORU došlo na rozkrytí byznysových začátků včetně asi dvousettisícové investice. Probrali jsme proces vývoje nových produktů a jejich certifikaci. Dověděli jsme se o prodejních kanálech, jimiž jsou pro Marušku trhy, vlastní e-shop a objednávky firem. Podnikatelka nám představila i jednu speciální řadu pěti mýdel Poctivé jesenické ruce, kterou tvoří mýdlo s kozím mlékem z Farmy U Komínků, mýdlo s pivem z Pivovaru Cestář Katky Novákové, mýdlo s medem od včelaře Martina Pánka, mýdlo s čokoládou z Jesenické čokoládovny Marcela Šose a mýdlo s kávou z pražírny Cafe Jeseníky Kuby Točoně.

Jak to tak bývá, závěrečná slova Marie Horáčkové byla oslavou podnikání, jako té nejsvobodnější činnosti, jež jí umožňuje dělit svůj čas mezi práci a rodinu.

Chceme říct, že pořádající platformy positivJE a NašlápnuTO jsou připraveny asistovat začínajícím podnikatelům z Jesenicka, aby se brzo objevily další zajímavé příběhy podobné manufaktuře Mýdlárna Mlýnky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies