V Siemensu už musí mít jesenické studenty strojní průmyslovky za bohy

14.10.2022

Sportovní terminologií jsme loňské vítězství neobhájili, jenže fakticky je druhé místo v celorepublikové studentské soutěži úžasný výsledek. A může za to dobrá práce jesenické Střední průmyslové školy, ze které každoročně vycházejí budoucí strojaři. O ty se pak strhává boj mezi zdejšími firmami. Strojírenský průmysl je páteří jesenické ekonomiky.

František Huf, Matěj Dostál a Honza Příhoda vyrazili na soutěž pro mladé technology a programátory 'Siemens Sinumerik Cup 2022' s cílem navázat na loňské vítězství Mirka Juhaňáka a Viktora Pecinu. Jako aktivní studenti si chtěli vyzkoušet trochu té týmové práce a nasbírat zkušenosti s odpovědností za výsledek v soutěži. No a stříbrná placka dokazuje, že se jim to povedlo. A to chlapci s vítězi z mohelnické SŠ technické a zemědělské prohráli o pouhý bod!

Chcete nahlédnout do zadání takové soutěže? Jako že to není o pilce na železo a svěráku ;-) Studenti dostali za úkol navrhnout technologický postup v siemensáckém řídicím systému Sinumerik a naprogramovat experimentální koncový efektor pro kolaborativního robota. Chytáte se?

Tak jeseničtí se chytli velmi dobře, cinklo to a škola si připisuje další povzbuzení do práce, a jak říkává paní učitelka Aichlerová, dnešní strojařina je čistá práce. Doufáme, že si to čtou nějací deváťáci.

Foto (zdroj): Siemens

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.