V positivJE už víme, co budeme mít ve vánočních balíčcích 'Made in Jesenicko'

02.09.2022

Kdyby nám to nebylo blbé, už v srpnu jsme vám prozradili, jaké regionální produkty půjdou do letošních vánočních balíčků Made in Jesenicko. Řekli jsme si, počkáme na září, až mentálně přepnete z léta. Pořád si ale nejsme jisti, že o Vánocích chcete slyšet. Nedá se nic dělat, katalog musí ven, aby si naši zákazníci mohli v klidu vybrat, abychom my mohli u výrobců objednat, zabalit a rozdistribuovat, aby se každý jeden balíček stihl dostat do 24. prosince pod příslušný stromeček.

Jak známo, vánoční balíčky stavíme na kvalitním jídle a pití majícím kořeny v podhůří Jeseníků a Rychlebských hor. Jejich divokost se propisuje do borůvek 'BLU likéru' (Bairnsfather Distilery Domašov), medvědího česneku 'Pesta jesenického' (Pepovy dobroty Andělská Hora), šípků 'Rychlebského sirupu' (VS Rychleby Velká Kraš) a určitě i do nektaru 'Medu z Jeseníků' (Richard Milerski Staré Purkartice).

I letos vsázíme na velezkušené lokální výrobce, mezi které pro Vánoce 2022 přibíráme Olina Bezchlebu s jeho 'Kachní paštikou s jablky' (Rodinná konzervárna Via Delicia Zábřeh), kam pro nás patří Šárka Vybíralová s Romanem Šerákem, byť tentokrát využijeme místo šípkového vína jejich novinku 'Konopné víno', protože konopí je v kurzu. Stejně tak máme za matadora Marcela Šose s jeho 'Jesenickou čokoládou'.

Do dárkových kazet chceme letos dostat nějaké novinky, snad dojde na pálivou omáčku 'Sla-Sla-Kys-Hab' (Duxovo chilli Rapotín) i na čerstvě praženou zrnkovou kávu 'Vaše pražírna' (Robert Štěpánek, Petrov nad Desnou).

Jako znalcům místní 'potravinové scény' nám pochopitelně neproklouzly marmelády 'Z darů jesenických hor (Markéta Kubinová Jeseník), ani luštěninové krekry 'Luskeeto' (Ekolusk, Česká Ves.).

Suverénně nejvoňavějším předmětem v balíčcích bude mýdlo 'Vánoční kouzlo' (Mýdlárna Mlýnky Bělá pod Pradědem).

Jsme limitováni tím, že do boxů nedokážeme dostat čerstvé potraviny, zato chceme poprvé otestovat nepotravinářské a nedrogistické zboží. Fandíme manželům Šimíkovým (kožené doplňky Manopu a home-made keramika Helehlína), vyzkoušíme ochotu zákazníků darovat i rukodělnou kvalitu 'vyrobeno na Jesenicku'.

Co nevidět bude na světě katalog, kdokoli z vás, kdo chce obdarovat klienty, partnery, zákazníky, zaměstnance nebo své blízké, může nad našim katalogem popřemýšlet.

Objednat vánoční katalog MADE IN JESENICKO 2022

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.