V Olomouci je o Jeseník zájem

08.10.2021

Nebudeme vám vymlouvat, když řeknete, že positivJE je posedlé zájmem o budoucnost Jesenicka. Děláme to, co děláme, protože naší cílovkou je mladá generace a ta, zdá se, nevidí dnešní Jesenicko jako tu nejlepší adresu pro svoji budoucnost. Proto se snažíme být u věcí, které mohou jejich perspektivu nějak vylepšit.

Ve středu jsme byli na kolikátém už setkání důležitých lidí majících zájem, a hlavně možnost, našemu regionu pomoci. Do Jeseníku přijela Správní rada Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK), aby se nejprve návštěvou dvou zdejších úspěšných firem přesvědčila, že tady máme skvělé podnikatele (Naturfyt - Bio a Birki), aby následně usedla k pracovnímu jednání v budově s možná největším podnikatelským geniem loci - Ville Regenhart.

Kosmetická firma Naturfyt, ani rodinný podnik vyrábějící hole Birki nebyli vybrání náhodou, obě společnosti nedávno využily koučinkový program Platinn nabízený inovačním centrem (positivJE hledá další zájemce z řad místních podniků) a radní z Olomouckého kraje byli příjemně překvapeni byznysovou vyspělostí obou organizací.

Krajská reprezentace zahrnující náměstka hejtmana Jana Šafaříka, radní Zdeňku Dvořákovou Kocourkovou, Aleše Jakubce, Radima Sršně, dále z Univerzity Palackého prorektorku pro strategii Hanu Marešovou, senátora Mirka Adámka, za inovační centrum Tomáše Dostála a Martina Ohlídala, za Město Jeseník starostku Zdeňku Blišťanovou, místostarostu Tomáše Vlazla a šéfku strategického rozvoje Markétu Bartákovou, no a za positivJE Kamila Kavku, a ti všichni se společně bavili o zamýšleném projektu města a ICOKu - městském inovačním hubu zaměřeném na hledání nových podnikatelů a podporu inovací a vývoje v existujících firmách. Správní rada byla seznámena s konkrétními plány na rozvoj podnikavosti studentů na Jesenicku prostřednictvím platformy NašlápnuTO a k naší velké radosti se mluvilo o listopadovém positivJE FESTIVALU, kde Kraj nabídnul podporu, a to třeba tím, že do Jeseníku pozve starosty a ředitele škol z dalších regionů Olomouckého kraje.

Jako ono tohle není všelék, ale je to něco, co se pomáhá a s posivitJE jsme u toho rádi.

Foto (zdroj): Z. Dvořáková Kocourková a Martin Ohlídal

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.