V knihovnách Jeseník, Lipová, Bělá, Javorník, Písečná, Skorošice, Černá Voda, Hradec-Nová Ves a Kunětice odevzdejte k recyklaci staré mobily

15.06.2021

Ruku na srdce, kolik vyřazených mobilů sušíte doma po skříních a šuplících? ;-) Víte, že když je všichni posuneme k recyklaci, tak z nich dostaneme zpět poměrně zajímavé množství vzácných kovů, o něž se sníží jejich těžba? Chápeme, na tenhle pohled na svět se snadno zapomíná, ale ono je to fakt takhle jednoduché.

Olomoucký kraj se zapojil do projektu 'Odlož mobil v knihovně', během něhož můžete až do konce září, když si půjdete pro knížky, odevzdat nefunkční mobilní telefon ve vaší knihovně. Jak praví reklama na prací prášky, bude to doslova "tripple action", neboť za 1) uděláte něco ekologického, za 2) získáte šanci něco vyhrát a za 3) zvýšíte šanci na výhru i vaší knihovně, ty soutěží o počty vybraných mobilů.

Takže prohledávání baráku zahájit teď! Telefon můžete odnést do: Knihovna V. Priessnitze Jeseník, Městská knihovna Javorník, Obecní knihovna Lipová-lázně, Obecní knihovna Bělá pod Pradědem, Místní knihovna Písečná, Obecní knihovna Skorošice, Obecní knihovna Černá Voda, Místní knihovna Hradec-Nová Ves a Obecní knihovna Velké Kunětice.

Díky za zapojení.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies