Mikulovice zvelebují centrum

12.10.2020

Vylidňování regionu je problém (pro někoho ne), do jehož řešení by se měli zapojit všichni relevantní hráči, kteří k tomu mají co říct, nebo spíše mají možnost s tím něco dělat.
Za správný konec to táhnou už dlouho Mikulovice, které pochopily, že jejich přínos k tolik skloňované kvalitě života může jít mimo jiné přes občanskou vybavenost a vzhled obce. A pozor, nejsou to jenom nové chodníky a záhony kytek, lidé toho dneska očekávají víc.
V roce 2015 mikulovické zastupitelstvo rozhodlo o dlouhodobé a pozvolné revitalizaci středu obce. První etapa zaměřená hlavně na lokalitu za obecním úřadem vyvrcholila letos a během té doby si vyžádala investici 19 milionů korun a přinesla prospěch hned z několika důvodů. Předně tím Mikulovice získaly nový prostor vhodný pro pořádání kulturních a společenských akcí, v čele samozřejmě s dny obce, "v ceně" dostaly letní kino i minigalerii, 36 nových parkovacích míst a nezanedbatelný je přínos i pro úřad samotný. Vznikly totiž garáže, stanoviště pro techniku a zázemí pro zaměstnance starající se o zeleň, úklid či nemovitý majetek Mikulovic.
A volně se přechází na etapu číslo dva, prostor před obecním úřadem, kde jsou v plánu třeba revitalizace chodníku před ZŠ, nová kanalizace, vyzelenění parkoviště před areálem Slezských kamenolomů a další drobnější rekonstrukce.
Baví nás tyhle věci, protože zkrátka dělají Jesenicko hezčím a funkčnějším a tenhle progres je vidět na mnoha místech regionu.
Kdo chcete na jednom místě vidět to nejlepší z Mikulovic, navštivte jejich profil na positivJE

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.