Udělejme si rok 2022 lepším

01.01.2022

positivJE není jenom 'každý den jedna dobrá zpráva z Jesenicka'. Tím to začalo, ale za čtyři roky aktivit přibylo. Jdeme po tom, co má šanci přispět k o trochu lepšímu Jesenicku.

Jeden kalendářní rok je krátká doba, i tak nám dovolte představit, co od nás můžete v roce 2022 čekat, na co se můžete těšit nebo do čeho se můžete zapojit.

Rozhodně počítejte s 365 pozitivními zprávami, dle zvyklosti vždy sekundu po půlnoci na webu a v 6:59 ráno na Facebooku a Instagramu. Opět to budou příběhy zajímavých lidí, dobré věci z obecních a městských úřadů, úspěchy zdejších podnikatelů, pozitivní věci ze zdravotnictví a vzdělávání na Jesenicku, sledovat budeme i kulturu a sport.

Už třetí školní rok přednášíme v osmých třídách kariérové poradenství, snažíme se děcka přimět přemýšlet o práci jako zábavě. Považujeme za důležité, aby se měli chuť jednoho dne dostat k práci, která je bude naplňovat a bavit. Takže pevně věříme, že 1. září 2022 odstartujeme svůj 4. školní rok kariérového poradenství.

Hodně času chceme věnovat středoškolským studentům, pro něž tady máme platformu NašlápnuTO (od Inovačního centra Olomouckého kraje). Ta bude v Jeseníku pořádat "podnikatelskou akademii" pro podnikavce a začínající podnikatele. S positivJE zavítáme na střední školy s motivačními přednáškami... a určitě postoupíme s přípravami inovačního hubu v Jeseníku. Ten bude pro studenty a mladé, ale bude i pro firmy. Pro ty máme zase od krajského inovačního centra (ICOK) k dispozici několik služeb pomáhajících s inovacemi, digitalizací a tak.

Na podzim skončí výzkumný projekt, v němž za město Jeseník spolupracujeme s Univerzitou Tomáše Bati. V projektu se zabýváme pro Jesenicko možná klíčovou generací Z - jinak řečeno mladými lidmi, od nichž se snažíme zjistit, co potřebují na Jesenicku mít, aby tolik neutíkali. Těšíme se na výsledky, rozhodně vás s nimi seznámíme.

V listopadu počítáme s dalším ročníkem positivJE FESTIVALU, prioritou bude kvalitní obsazení panelů, ovšem promyslet musíme i formát konference, aby to bylo co nejzajímavější pro vás, kteří na akci máte přijít. Do kalendářů si už klidně nahoďte termín 24.11.

Plánu a nápadů je víc, jen si je nejprve musíme odpracovat u sebe, abychom s nimi mohli jít ven ;-)

Pokud chcete naši práci sledovat z ještě větší blízky, objednejte si náš týdenní newsletter, ať vám neuteče nic, kolem čeho se s positivJE motáme a motat budeme.

Mějte se krásně a buďte v roce 2022 zdraví a šťastní.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.