Třicátiny slavící hotelovka pokračuje ve spolupráci s byznysem

16.11.2023

Očekávání se naplňují, partnerství Hotelové školy V. Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník s jesenickou kanceláří M.B.A. Finance pokračuje. Čtvrťáci oborů obchodní akademie a hotelnictví absolvovali dvoudílný vzdělávací program, jehož snahou bylo předat studentům zkušenosti firmy ve dvou oblastech.

V prvém případě šlo o návštěvu kanceláří M.B.A. Finance na jesenickém Masarykově náměstí, kde se jim věnovala personalistka Veronika Adámková. Workshop se týkal kariérového poradenství, což budou někteří z letošních maturantů nejpozději v září řešit. Vůbec nepochybujte, že užitečných informací pro mladé lidi dosavadní život trávící takřka výlučně ve školních lavicích bylo hodně. Zaujala i prohlídka firmy, kde pozornost podle předpokladu poutala relaxační zóna, ale líbil se i otevřený prostor call centra – srdce MBAF. Příjemnou perličkou bylo, že studenty prováděl absolvent jesenické obchodky Víťa Ručka.

Druhé dějství kurzu už proběhlo na půdě školy. Tématem setkání byla finanční gramotnost a týmová soutěž v přípravě osobního finančního plánu. Málo teorie, hodně praxe, ať jsou teenageři zodpovědní hned k první opravdické výplatě. Ta situace je pro ně za dveřmi ;-)

Za dveřmi je i velká sláva hotelové školy, která si připomíná tři dekády svého působení na Jesenicku a 1. prosince za tímto účelem svolává všechny své absolventy. Slibuje zajímavý program včetně virtuálních brýlí, servisu piva, vernisáže obrazů… a pochopitelně setkání s kantory, kteří bývalým studentům dopomohli ke vzdělání.

O propojování světa studentů se světem zaměstnavatelů budeme mluvit příští pátek 24.11. na akci nazvané Kariéra na Jesenicku. Klademe si za cíl sbližovat oba světy, aby v konečném důsledku více absolventů jesenických středních škol nacházelo zajímavé pracovní pozice u zdejších firem.

Foto (zdroj): Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.