Top oddělení jesenické nemocnice je ještě víc top

23.11.2021

Nastávající maminka je možná tou nejvystresovanější pacientkou, jakou nemocnice přijímá. Je extrémně důležité, aby toho stresu bylo co nejméně. Porodnice v Jeseníku má statut 'Baby friendly hospital', takže by se v nich ženy připravující se na porod měly cítit spíše jako klientky než pacientky.

Upřímně se radujeme z každého vylepšení novorozeneckého oddělení, naposledy je to 10 maličkostí, ale důležitých. Nemocnice AGEL Jeseník si díky Nadaci Křižovatka a za podpory dvou zdejších firem (TopTeramo a Fenix Group), pořídila 10 nových monitoringů dechu novorozenců. To je ta život zachraňující podložka sledující základní životní funkci novorozence - dýchání. Bez nějakého strašení - syndrom náhlého úmrtí je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Monitory dechu jsou vybaveny postýlky na novorozeneckém oddělení, miminka i maminky mohou mít klidnější spaní.

Možná se da říct, že v každém městě lidé nadávají zrovínka na ten svůj špitál domnívaje se, že jinde je to určitě lepší. Nezbývá než si přát, aby v Jeseníku zaznívalo kritiky co nejméně, a aby kvalitu porodního a dětského oddělení, které byly vždycky výkladní skříní naší nemocnice, měla i ostatní oddělení.

Foto (zdroj): Nemocnice AGEL Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.