Tomáš Hradil dá každému novorozenci z Jesenicka ovocný strom

11.02.2024

Lokální patriot Tomáš Hradil je frajer, co se nebojí jít do věcí, o jejichž smysluplnosti je přesvědčen. Pak už se nedá zastavit. Obnova drobných památek, vydávání knih s regionální tématikou, pěší pouť po Jesenicku anebo prodej ovocných stromků. Posledně jmenovaný projekt okořenil naprosto unikátním způsobem.

Jeho firma Zeměslužby provozuje e-shop s ovocnými stromky a keři Ovostromky.cz. S blížící se jarní sezónou by měli zbystřit všichni místní zahrádkáři. Ale zpozornět mohou i všechny páry očekávající potomka. Tomáš totiž daruje každému na Jesenicku narozenému dítěti ovocný strom. Sympatické gesto, které možná nezahýbe s porodností, ale určitě posílí budoucí vazbu novorozence na rodný kraj. Kdo by nechtěl sbírat ovoce ze stromu zasazeného na svoji počest, že?

Program 'Darujeme stromek dětem' je dokonce otevřen i zpětně starším dětem do pěti let věku. Stačí poslat základní údaje o vašem chlapečkovi nebo holčičce, a pak se můžete vypravit do Bílého Potoka, kde má e-shop každou středu výdejní místo. Jakmile budou kompletně naskladněny všechny rostliny pro jarní výsadbu, budete pro svou ratolest moci vybírat z jabloní, hrušní, švestek, třešní, višní, broskvoní, nektarinek, meruněk a rynglí.

Doufáme, že budeme v příštích letech na Jesenicku sledovat rozmach sadařství í porodní boom ;-)

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Unsplash
 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.