Ti nejlepší poradí, jak zkvalitňovat vzdělávání na Jesenicku

06.09.2021

Víme, že ředitelky a ředitelé se svými týmy se snaží, víme, že lidé z Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání se snaží, vidíme, že i ministerstvo školství se snaží a positivJE se chce taky snažit, protože vnímáme, jak se proměňuje pracovní trh, absolventi jesenických základních a středních škol na to potřebují být připraveni.

Nemusíme tady vymýšlet kolo, můžeme se jen inspirovat, neboť po Česku je mnoho škol a institucí, které to dělají líp a/nebo jinak. Připravujeme v rámci positivJE FESTIVALU 2021 našlapaný diskusní panel, v němž se pět odborníků pustí do debaty zaměřené na zdejší školství. Troufáme si říct, že taková sestava tu ještě nebyla. Koncentrace know-how, zkušeností a inspirace komplet k dispozici ředitelům a pedagogickým pracovníkům ze základních i středních škol okresu Jeseník.

Tímto je všechny zveme ve čtvrtek 25. listopadu (14.30-16.30 hod.) do kina, kde budou o inovativních a alternativních přístupech ve vzdělávání mluvit ředitel Gymnázia a Přírodní školy František Tichý, ředitel Expediční střední SCIOškoly Martin Pietraszek, zakladatel společnosti Education.cz, co vozí studenty na zahraniční školy Tomáš Jízdný, ředitel Pražského inovačního institutu a známý "rebel" Bob Kartous a kvarteto vzácných hostů doplní s číslem pět jesenický Petr Vítek, který jako zakladatel Impact Hubu a člen představenstva Nadace České spořitelny má hodně co říci ke kompetencím, jaké dnešní děti potřebují.

Připravena je 90 minutová debata, kde bude prostor také na vaše dotazy, a hlavně budete mít všechny odborníky k dispozici i po jejím skončení. Obvykle totiž u kávy dochází k výměně těch nejzásadnějších informací :-)

Letošním FESTIVALEM se třemi panelovými diskusemi o obcích, firmách a školách chceme výrazně přispět k definování úkolů, před kterými zdejší školy stojí.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.