Tereza Mališová a Kamila Hastíková jdou do republikového finále

09.02.2023

Řadu let se ví, že řemeslníků je málo a nebudou daleko od pravdy zastánci tvrzení, že "...šikovný řemeslník si vydělá stejně, jako doktor...". Sedí to i na instalatéry, protože za výměnu prasklé odpadní trubky dáte nekonečně hodně peněz, když už se vám podaří frajerovi s hasákem dovolat ;-)

Anebo frajerce. Pokud budete mít to štěstí, že vám na ucpaný záchod přijede Kamila Hastíková nebo Tereza Mališová. Dvě frajerky, toho času se připravující na profesi instalatérek na Střední průmyslové škole Jeseník.

Dobrý řemeslník si nevystačí jen se školním režimem týden teorie, týden praxe, ti nejlepší na sobě pracují i nad rámec školních osnov. Přihlásit se do instalatérské soutěže signalizuje určité ambice a zvyšuje šance, že na vás jednou může sedět výše zmíněné srovnání o doktorovi s řemeslníkem.

Tereza s Kamilou se možná stanou jedněmi z nejlepších zástupkyň svého řemesla v Česku, neboť si v nedávném krajském kole soutěže 'Učeň instalatér' zajistily postup do celostátního finále. Kamila do Brna pojede dokonce ze stříbrné pozice. Jen pro představu - test o sto otázkách, kde časový limit byl 55 minut, ona vyřešila za minut 12.

Že taková soutěž není o nějakém "hraní si na instalatéry" svědčí i disciplíny, s nimiž si holky i v konkurenci kluků musely poradit. Montovaly umyvadlo včetně baterie a montovaly závěsné WC včetně napojení na odpad, tedy přesně ty věci, na které si je jednou budete volat. Vsadíme se s vámi, že hodinová sazba těchto holek bude na úrovní několika set korun.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.