Tania le Moigne nebo Radek Špicar hvězdnými hosty panelu Inovativní byznys na positivJE FESTIVALU

08.11.2023

Nejvyšší čas přinést vám detailnější informace o třetím diskusním panelu, který proběhne v nabitém programu positivJE FESTIVALU 2023. Středeční odpoledne (22.11., 15-17 hod.) bude zasvěceno podnikatelům z celého Jesenicka. Sestavili jsme kvartet expertů, s nimiž budeme mluvit o místním byznysu a změnách jimž čelí a čelit bude.

Jsme potěšeni, jak kvalitní obsazení se povedlo dát dohromady. Ukazuje to na jednu věc – Jesenicko není bezvýznamné a má pozornost chytrých lidí. Kdo bude se zástupci soukromého sektoru debatovat? Hlavní hvězdou, jestli to takhle můžeme říct, bude Radek Špicar, mediálně hojně citovaný viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Je to on, kdo dost trefně hodnotí pozici českého průmyslu. Ale nezůstává jenom u toho, pomáhá hledat řešení. Těšíme se, jaké recepty nabídne zdejším podnikům, až se připojí živě z Prahy.

Určitě budou rezonovat slova o digitalizaci a automatizaci, které firmám pomáhají tam, kde se jim nedostává lidí. To následně generuje naprosto nové požadavky na dovednosti zaměstnanců. Jak to jde dělat co nejlíp v praxi, zprostředkuje Vladimír Till, zástupce špičkového dodavatele v automobilovém průmyslu. Účastníky seznámí s tím, jak se s transformací pere mohelnická Hella (dnes Forvia Hella).

Budoucnost hospodářství nejsou jenom roboti a umělá inteligence, jsou to v prvé řadě lidi – zaměstnanci. Ty bude potřeba do nových podmínek na trhu práce připravit. Na tohle téma online vyzpovídáme přímo šéfku českého Google Taniou le Moigne.

Důkaz, že na všechno nejsou podnikatelé sami, podá expert na digitalizaci z Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK) Pavel Hrůza. Přítomné podnikatele seznámí se službami, jaké v rámci digitalizace firem ICOK nabízí a my víme, že už pár jesenických soukromých společností některé ze služeb inovačního centra úspěšně využily.

Díky partnerům positivJE FESTIVALU máme pro všechny podnikatele skvělou zprávu. Účast na konferenci je pro ně zcela zdarma, stačí se zaregistrovat.

Kdo chce mít prst na ekonomickém tepu doby, ten by ve středu 22. listopadu neměl chybět v Rytířském sále Vodní tvrze, držíme vám místo.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.