Studenti jesenické hotelovky na zkušené v Kutné Hoře

01.11.2022

Trochu to připomíná tovaryše jdoucího s uzlíčkem do světa na zkušenou. Takto se z Jeseníku vypravili studenti Hotelové školy Vincenze Priessnitze, jen uzlíčky nahradily pořádné kufry na kolečkách. Vlakem si to namířili do Kutné Hory, královského města, kde rodinné vinařství Rudolfských navazuje na tradici sahající až do 12. století.

Takže ano, byl to trochu i dějepis, ale v prvé řadě pracovně vzdělávací výprava do samého nitra části oboru hotelnictví, který děcka v Jeseníku studují. Po nezbytné exkurzi vinařstvím se mládež hodně zblízka seznámila s výrobou ušlechtilého alkoholického nápoje, jakým víno bez debat je. Sklízeli trsy révy, šlapali hrozny a osvojili si pradávnou techniku výroby vína ve velkých hliněných nádobách zakopaných do země. Dokonce došlo i na sommeliérský kurz, tedy ani mozkové závity nezůstaly ušetřeny. V Kutné Hoře samozřejmě nejde vynechat prohlídku historického centra zapsaného v kulturním dědictví UNESCO.

Jsme si jisti, že tenhle pracovní výlet budoucí gastronomové, hoteliéři a pracovníci v cestovním ruchu docení. Pomohl jim posílit vztah k profesi, která by je jednou měla živit. A taky si opatřili nové zážitky, což rovněž není k zahození.

Foto (zdroj): Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies