Starostové Jesenicka dostanou odpovědi na to, jak budovat moderní obec

17.11.2022

Jesenicko je dobrá adresa, mnoho z vás to ví, ale každoroční zmenšení okresu o asi 270 lidí je holý fakt. To ovšem neznamená, že s tím nejde něco dělat. Je to výzva pro starosty, radní a zastupitele, my jim v diskusním panelu Smart region (22.11., 15-17 hod.) nabídneme nějaké možnosti.

Do Jeseníku přijedou ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková, odborník na regionální rozvoj Ondřej Slach z Ostravské univerzity, dále zakladatel analytického start-upu Obce v datech Jan Havránek a kvartet s praktickými postřehy doplní úspěšný starosta Hanušovic Marek Kostka.

Společně budou hledat odpovědi na to, co pro zvýšení atraktivity regionu mohou dělat samy obce a co se naopak neobejde bez spolupráce celého okresu. Témata se budou točit kolem toho, co (nejen) občané náchylní k odstěhování potřebují ve své obci mít, aby v ní chtěli spokojeně žít.

Dotkneme se spolupráce s podnikateli, řešení bytové otázky, práce na rozvoji základní školy, budování pozitivního image obce a stranou nenecháme ani akutní starosti s cenami energií.

Do Rytířského sálu Vlastivědného muzea Jesenicka svoláváme lokální politiky, kterým nedávné volby vložily do rukou zodpovědnost za budoucnost jejich obce a spoluzodpovědnost za budoucnost jejich Jesenicka.

Vstupenky pořád jsou, nakupujte na GoOut.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.