Společná odpadová politika Jesenicka a Kraje

11.08.2021

Opatrně se o tom začíná mluvit, protože do roku 2030, kdy začne platit konec skládkování odpadů, čeká obce, domácnosti i firmy na Jesenicku spousta práce.

Jak uvádí Technické služby Jeseník, třídění odpadů tady má obrovskou tradici, je velmi snadné nosit plast, papír, kov, sklo, jedlé oleje, drobné elektrické spotřebiče a staré oblečení do barevných kontejnerů, ale míra vytřídění musí vzrůst, jinak hrozí, že obcím a městům docela významně stoupnou náklady za zpracovávání odpadů.

Tady si to říká o nějakou jednotnou okresní odpadovou politiku, proto je dobře, že na krajském úřadě restartovali organizace Odpady Olomouckého kraje a Servisní společnost odpady Ol. kraje, jejichž hlavním účelem je právě koordinace všech měst a obcí v "boji s popelnicemi a kontejnery", aby došlo k pozvednutí úrovně odpadového hospodářství v celém regionu, který se bude muset srovnat s novou odpadovou realitou.

Tak se nad odpadkovým košem více rozmýšlejte, jestli to 'něco' nepatří do barevné popelnice. Mimochodem třídění odpadů není dobrovolné, je ze zákona povinné! :-o 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies