"Souboj fotografů" Kotas versus Neuwirth - dva kalendáře Jeseníků pro rok 2022

06.11.2021

Jako by si dvojky v letopočtu příštího roku pohrály s dnešním příspěvkem na positivJE, představujeme vám dva umělecké počiny pánů fotografů Martina Kotase a Tomáše Neuwirtha. Jejich 12 a 12 krásných snímků může v příštím roce zdobit vaši stěnu.

Zlatohorský Martin Kotas se po Jeseníkách něco nachodil a načekal. Podle vybraných snímků to navíc bylo často v zimě, ve tmě i v bourče. Co viděl okem, precizně přenesl do objektivu. Těšte se na noční oblohu nad televizním vysílačem Praděd, v případě Martina už tradiční záležitost. Udělejte si dobře záběry na Vřesovou studánku, Chatu Jiřího na Šeráku, zimu na Rejvízu, východy slunce, mračna a bouřky. Objednávejte zde.

Pod článkem najdete ještě bonusový materiál, jeden Martinův dechberoucí časosběr. To si člověk uvědomí, jakou krásou jsme tady obklopeni.

U druhého aktéra - jesenického Tomáše Neuwirtha si skoro až říkáme, kdy měl čas pořídit 12 fotek pro nástěnný kalendář, když pořád jezdí po soutěžích a přebírá ocenění :-) Jeho cyklus se jmenuje Jesenické moře a zachycuje fantastické scenérie, jež nabízí inverze zaměřená ze vzduchu dronem nad zdejšími atraktivními místy. Při otáčení listů každý nový měsíc se pokocháte pohledem například na Priessnitzovo sanatorium, Čertovy kameny, Červenohorské sedlo, Rejvíz, Křížový vrch, Zlatý chlum... I za Tomovými snímky jsou hodiny práce, ten tucet vybraných fotek je vlastně vrchol ledovce. Napište si o něj Tomášovi, info tady.

Oba nástěnné kalendáře jsou perfektním dárkem pod stromeček, ale možná byste měli být sobečtí a pořídit si jej hlavně pro vlastní potřebu.

Nezávidíme vám to dilema, pro který z nich se rozhodnete. Snad oba :-)

Foto (zdroj): Martin Kotas, Tomáš Neuwirth

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.