Sláva, krize zdravotnictví v Jeseníku zažehnána

14.09.2022

Zřejmě nikomu z vás neunikl rodící se průšvih způsobený uzavřením ordinace MUDr. Ireny Grabovské, který zkomplikoval stovkám pacientů přístup k základní zdravotní péči. Člověk alespoň trochu znalý poměrů v českém zdravotnictví ví, že nedostatek zdravotního personálu je tak nějak národní problém. Byly tedy spousty otazníků, jak rychle se podaří nového praktika do Jeseníku najít.

Jenže tenhle region má šikovné a vlivné lidi, kteří v létě vyhrnuli rukávy a začali jednat. Největší výzva to byla pro majitele Jesenické polikliniky Milana Plesara, jehož zdravotnického zařízení se konec ordinace týkal. To on položil na stůl nabídku atestovaným praktickým lékařům, aby někoho přilákal. Jenom pro vaši představu, jak se láká MUDr. na Jesenicko - inzerát obsahoval náborový příspěvek 150 tisíc korun, vybavenou ordinaci, 5 týdnů dovolené, služební byt, služební auto a měsíční mzdu 125 tisíc korun.

Téma zdravotní péče je dost důležité pro občany, proto se do hledání zapojila i radnice, sama starostka Zdeňka Blišťanová. A tak se volalo, psalo a jezdilo na ministerstvo zdravotnictví, zdravotní pojišťovny, Olomoucký kraj... a hle, úsilí přineslo kýžený efekt. Ke konci září otevírá nová praxe v lékařském obvodu po doktorce Grabovské. O její bývalé pacienty se postarají MUDr. Klára Hoplíčková a MUDr. Bořek Gronych.

Milan Plesar už hlásí, že úspěšně vyzkoušený postup hledání lékaře co nevidět uplatní také na pokrytí dalších na Jesenicku chybějících lékařských ambulancí v oborech neurologie, kardiologie, kožní včetně alergologie a imunologie.

Tak super, než se v regionálním zdravotnictví uplatní prvky telemedicíny, budeme vědět, že Jeseník umí zdravotní péči v kritické chvíli zajistit.

Foto (zdroj): Jesenická poliklinika

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.