Školy na Jesenicku mění svůj přístup k tělesné výchově

14.11.2021

Interaktivní tabule místo meotaru, jazyková učebna místo tlustých slovníků, počítačová třída místo tabule s křídou... Do mnoha předmětů už inovativní věci pronikly, trochu stranou zůstává tělocvik. Není to klíčový předmět, ale na druhou stranu není žádný důvod se nesnažit jej v očích dětí trochu zatraktivnit.

S láskou k pohybu, ale taky na základě vědeckých poznatků o prospěšnosti, na to jde regionální výrobce koloběžek Kostka z Potůčníku. V rámci projektu 'Tělák nás baví' dostává k dětem jízdu na kolobce jako aktivitu, která nejen že vylepšuje jejich fyzičku, ona taky utužuje kolektiv, když se tak vyrazí ve skupince.

A ve skupince už vyrážejí na dvou základních a dvou středních školách - ZŠ Jeseník, ZŠ Česká Ves, SŠ gastronomie, farmářství a služeb a SPŠ Jeseník. Tyhle školy si pořídily koloběžky do svojí výbavy, aby svým žákům a studentům nabídly zpestření hodin tělesné výchovy. Dovedeme si představit, že pro děcka je zajímavější výlet po cyklostezce než skákání přes švédskou bednu, nehledě na to, že když se jim to zalíbí, pořídí si koloběžku i domů. To by se švédskou bednou nehrozilo.

Kdo se chce dovědět, jaký další prostor k inovacím ve vzdělávání se Jesenicku otevírá, neměl by chybět na konferenci positivJE FESTIVAL, na němž panel Moderní vzdělávání bude patřit právě tomuto tématu.

Foto (zdroj): Tělák nás baví

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.