Šest místních firem spolupracovalo na opravě Priessnitzova sanatoria

23.07.2020

Tohle tu v novodobé podnikatelské historii Jesenicka asi ještě nebylo, aby se šest soukromých subjektů, které jsou vůči sobě v normálním konkurenčním vztahu, domluvilo na společném postupu. Ba co víc, nejen na postupu, ale hlavně na realizaci složité zakázky.
Tou byla první etapa rekonstrukce klíčové budovy jesenických lázní - Priessnitzova sanatoria, konkrétně fasády jižní strany budovy a nové střechy. Odvaha lázní a aktivita Pavla Perutky z jesenického Unistavu svedla dohromady Rekons - stavební s.r.o., Stavpur spol. s r.o., Zetos, spol. s r.o., Stavby a reality STAR spol. s r.o., Stavitelství Knotek s.r.o., Petr Slovák - Rain a Unistav a.s.
Bavíme se o precizně naplánované rekonstrukci za asi 50 milionů, navíc u budovy, kterou ročně navštíví asi 9 tisíc klientů lázní. Harmonogram hovořil jasně, fáze 1 musí být provedena mezi 1. březnem a 23. červnem. Jenže kdo mohl čekat jakousi pandemii?! Nicméně místní stavaři se nenechali zahanbit, a i ve ztížených podmínkách rekonstrukci zvládli ve stanový čas. To svědčí o velké míře flexibility a kolegiality, kdy si zapojené firmy sdílely pracovníky i nářadí a stroje.
Radost z toho máme. A vedle dobré práce zúčastněných profesí chválíme i vedení lázní v čele s technickým ředitelem Romanem Illkem za to, že zvolili tenhle model. Ten, doufáme, dodal zdejšímu stavebnímu odvětví sebevědomí a potenciálním investorům referenci, že tady zvládneme i velké a složité projekty.
V srpnu bude Priessnitzovo sanatorium slavnostně rozsvíceno, instalace fasádní světelné projekce byla součástí projektu.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně, a.s.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.