Roman Chasák z GymJes učitelem Olomouckého kraje

06.04.2024

Až by se chtělo říct: "Proč to trvalo tak dlouho?". Proč je jedna z tváří úspěšné robotiky na Gymnáziu Jeseník učitelem roku až teď? A že mu to na slavnostní fotce sekne ;-)

Teď ale úplně vážně. Pedagog se nebudí ráno s tím, že chce za své učení dostat medaili. Dobrý učitel se ale budí s tím, že chce žákům něco předat. Ideálně něco navíc předat. To už se dostáváme k učiteli matematiky, fyziky a informatiky Romanu Chasákovi, který studentům se zájmem o informační technologie a robotiku předává v rámci R.U.R. Týmu bezprecedentně velkou porci znalostí a zkušeností. A na výsledcích je to vidět.

Všimli si toho i na hejtmanství, kde každoročně vyhlašují Učitele roku Olomouckého kraje. Mezi patnáctku oceněných pedagogů středních škol, ZUŠek, dětských domovů a pedagogicko-psychologických poraden proniknul za Jeseník jediný hrdina – Roman Chasák.

Ten, který s Magdou Dostálovou přivádí k oboru IT talentované žáky, kteří pak pro změnu přivádí k šílenství soupeře na robotických soutěžích. Roman Chasák z Olomouce přivezl "potvrzení", že to dělají dobře.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.