Regionální Pivovar HOLBA vítězí na soutěžích a připravuje novinky

09.05.2023

Po vodě druhá nejdůležitější tekutina, pro Čechy tedy rozhodně, proto přinášíme dobré zprávy z nedalekého pivovaru v Hanušovicích. Získal ocenění na nejprestižnější české soutěži lahvových piv O Zlatý pohár PIVEX 2023. K tomu letos přichází s environmentálními tématy a novinkou týkající se všech zdejších štamgastů.

Na přehlídce lahvových piv z desítky průmyslových pivovarů uspěla v kategorii světlá výčepní piva Holba Horská 10, která obdržela cenný bronz. A třetí místo si po degustaci odborníků odnesla i hanušovická Holba Nealko. Soutěž sudových (čepovaných) piv pak v kategorii světlá výčepní piva hanušovická Holba Horská 10 dokonce ovládla. "Ocenění patří pivovarskému řemeslu, unikátním moravským surovinám - hanáckému ječmeni, tršickému chmelu a křišťálové jesenické vodě, a hlavně všem našim hanušovickým pivovarníkům, kteří vaří pivo s láskou," dodal s úsměvem Luděk Reichl, sládek pivovaru.

V Hanušovicích ale zjevně na vavřínech neusínají, pořád se něco děje. Kupříkladu v rámci environmentální zodpovědnosti firma připravuje úsporná energetická opatření v podobě instalace fotovoltaiky. Z kategorie eko je i odchod od stáčení piva do PET lahví. Nyní pivovar přechází na plně recyklovatelné papírové etikety namísto dosavadních hliníkových. Přínos asi všem jasný.

A pak je tu spuštění projektu 'Sládkův tip', v němž pivovarská skupina Holba, Zubr, Litovel během roku uvaří sedm pivních speciálů, jež pak budou k dostání v síti podniků čepujících hanušovické pivo.

Foto (zdroj): Pivovar HOLBA

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.