Proč je Jeseník cool i zpoza kopce

28.04.2021

Jaro se klube, čísla o počtech nakažených jdou dolů, země se vymaňuje ze sevření vládních opatření, snad přibývá důvodů k optimismu.

V takové náladě se nám chce hrozně moc děkovat spolku Sudetikus za to, co všechno pro Jeseník dělá, protože to je cítit až za jeho hranicemi. A to je hodně dobrá reklama. Možná máme nepatrnou výhodu v tom, že okres Jeseník je opravdu malý, což urychluje prosazení se rozličných komunit i propagaci jejich aktivit, ale stejně - ten záběr týmu Martiny Seidlerové je nebývalý.

Rádi vám ty klíčové věci organizované tímhle spolkem připomene. Co bod programu, to konkrétní oblast a speciální formát, co akce, to konkrétní cílová skupina. Farmářské trhy pomáhají tržbám lokálních producentů, Restaurant Day spojuje lidi přes jídlo, Ranní klub a Rada studentů otevírají důležitá lokální témata, a vše odehrávající se v jesenickém letním divadle s visačkou Sudetikus saturuje mnohé další společenské potřeby, od (multi)kultury a folklóru až po dětskou zábavu. A přičtěme k tomu třešňovou alej, ovocný sad, úklid náplavky... Tohle dokáží jen srdcaři, co Jeseník žijí.

Věřte našim slovům, že na české poměry je dosah a kvalita práce spolku Sudetikus výjimečná. Nejvíc je podpoříte tím, že na jejich akce budete chodit, k mání jsou samozřejmě i intenzivnější formy spolupráce, více si o tom přečtěte tady.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.