Přinášíme důkazy o podnikavosti na Jesenicku

15.01.2021

Moc fandíme všem místním výrobcům, kteří si tolik zakládají na tom, že jejich produkty vznikají tady na Jesenicku, že mají na prvním místě kvalitu a lokálnost surovin, a že se při tom všem snaží být ještě co nejohleduplnější k životnímu prostředí. Koneckonců právě splnění těchto atributů je vstupenkou do katalogu regionálních výrobků, služeb a zážitků, jež jsou certifikovány značkou Jeseníky - originální produkt. Pro nás jako spotřebitele je známý fialový zvoneček zárukou toho, že daný výrobek je takříkajíc 'mejd in Yeseniky'.

Dovolte nám představit alespoň pár dobrých příkladů šikovnosti, podnikavosti a kreativity, jíž najdeme v tomhle regionu dost a dost. Právě vyšel aktuální katalog regionálních produktů, pojďme nahlédnout do jeho obsahu.

V přehledu nechybí třeba Olga Gřundělová se Staroměstskými trubičkami, zastoupeny jsou sýry a mléčné výrobky ze Zemědělského družstva Jeseník, paštiky a nakládané věci ze zábřežské Via Delicia, marmelády značky Z darů jesenických hor, ovčí a kravské sýry z Brníčka, také Jesenická bylinná od Kyla Bairnsfathera, bezlepkové mlýnské výrobky PROBIO, piva z velkolosinského pivovaru Zlosin, úspěšné jesenické Šípkové víno...

Nečekáme, že tahle nabídka zcela nahradí vaše obří nákupy v obchodních řetězcích, ale určitě může přinést nové chutě do vašeho stravování. Hřát může jistě i vědomí, že tímhle nákupem podporujete místní ekonomiku.

Katalog Jeseníky - originální produkt si stáhněte na našem webu, určitě se bude hodit.

#jeseniky #jesenicko #jesenikyoriginalniprodukt #lokalniprodukt #madeinjesenicko #certifikat #mistniprodukt

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.