Priessnitzovy lázně v roli investora

27.03.2022

Pozice, v jaké chce být každý podnikatel - mít know-how a peníze na to, aby mohl růst. Protože jak neroste, stává se potenciální kořistí pro jiného dravějšího podnikatele ;-)

Tu první roli 'investora se znalostmi', si zahrají Priessnitzovy léčebné lázně, které se vloni dohodly s městem Klášterec nad Ohří na založení společné akciové společnosti Lázně Evženie, kde jesenické lázně drží 51 %. Mají smělé plány.

Prvním úkolem bylo zachránit osvědčení Ministerstva zdravotnictví na užívání pramenů a zachovat rehabilitační služby pro občany Klášterce a okolí. A teď už se všechno připravuje na faktické nastartování lázeňské léčebné a rehabilitační péče ve městě. Ta má přinést významný impuls pro turismus, protože v lázních vzniknou zbrusu nové ubytovací kapacity pro lázeňské hosty a hosté budou impulsem pro navazující služby například v gastronomii a další turistické infrastruktury. No, a to vyšle signál ostatním podnikavcům z Klášterce nad Ohří, kteří začnou novými službami lákat návštěvníky nejen lázní.

Kola rozvoje cestovního ruchu se roztáčí, první Valná hromada Lázní Evženie a.s. proběhla, začnou se dít věci.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.