Představujeme nejmladšího ajťáka Jesenicka (Česka?) Dominika Petra

16.08.2022

S podnikavostí a IT gramotností se dnešní člověk neztratí. Naopak s ní má zaděláno na pohodlnější život, aspoň co se přísunu dobře placené práce týká. Jesenický Dominik Petr obojím disponuje už v tak mladém věku, že to zaujalo i štáb internetové DVTV.

Moderátorka Daniela Drtinová se malého respondenta nejvíce vyptávala na jeho zkušenosti s cestováním, se kterým Dominik začal už někdy ve čtyřech letech. My si však více všímáme jeho nepřehlédnutelné pracovitosti. Prvně si přivydělával jako pouliční prodavač novin. Možná jste ho v centru Jeseníku potkávali. Neměl nouzi o historky se starostlivými strážníky, které na něho tu a tam volali šokovaní lidé, když jim pětiletý klučina nabízel regionální plátek.

Později se posunul k výnosnějšímu byznysu, po Jeseníku kolemjdoucím prodával nanuky. Podobně jako v prvním případě, i jeho druhá práce byla hnána motivací našetřit peníze. Původně vysněný fotoaparát nakonec změnil na tablet, který ale obratem prodal, aby měl více peněz a mohl si o dva roky později pořídit vysněný notebook. A zahájil s ním přípravu na podnikání číslo 3.

Tím je "létající PC servis"! Létající, protože své služby nabízí kromě Jeseníku i v Krnově a Bruntále, a tím Jeseníkem se myslí celý okres. Zajímavá je jeho technologická specializace, k níž se propracoval výhradně vlastními silami. "Dokážu zrychlit počítač, nainstalovat či upgradovat operační systém či jakékoliv jiné programy, přeinstalovat set-top box a pomoci s nastavením televize nebo mobilního telefonu - prostě vše, co se týká softwaru", pochlubil se nám klučina, který si už ve svých 10ti letech plní svůj sen - pracovat v IT. Hrozně rád vám pomůže s technikou doma, ale nebrání se ani "zakázce" v menších firmičkách a obchůdcích, kde dokáže zrychlit nejednu pokladnu. A jak sám říká, rád dělá dobré skutky, pomáhá zdarma s počítači taky seniorům, protože ti nemají moc peněz a nejvíce ho potřebují. Jestli si tedy chcete zdarma vyzkoušet tohoto 'malého opraváře počítačů', napište mu nebo zavolejte (zde).

Nenecháme zapadnout Dominikovu poznámku, že Jeseník považuje za skvělé město, v němž jde brigádničit a žít v útlém věku jednodušeji než třeba v Praze.

Doporučujeme shlédnout rozhovor na DVTV, díky Dominikovi Jeseník nově drží jeden primát, byl historicky nejmladším hostem ve studiu, i když na tom všem to není to hlavní. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies