Potravinová banka otevřela v Jeseníku vlastní výdejnu

09.03.2024

Není všechno zalité sluncem. Okolo nás žijí lidé v různě složitých životních situacích a těm se vždycky nějaká forma pomoci hodí. Propracovaný systém adresné nefinanční podpory v České republice provozuje Potravinová banka, kterou asi znáte z akce Potravinová sbírka.

Novinkou pro Jesenicko je, že se olomoucká pobočka banky dohodla s Charitou Jeseník na otevření výdejního místa pro materiální a potravinovou pomoc. Tím se služba dostává ještě blíže do regionu, aby zlepšovala život lidem v trablech. Aktivita spadá pod nové Centrum pomoci sv. Martina, které našlo prozatímní útočiště v budově bývalé knihovny v Jeseníku.

Trvanlivé potraviny a drogerie jsou z potravinové sbírky poskytovány zdarma osobám v tíživé situaci. Typicky se týkají nízkopříjmových seniorů, rodičů samoživitelů a rodin v hmotné nouzi. "Aby si lidé mohli přijít pro pomoc, potřebují potvrzení od sociálního odboru, obce, úřadu práce, či neziskové organizace, kteří vyhodnotí potřebnost pomoci," uvedla vedoucí služby Adéla Raifová.

Z Charity Jeseník máme radost a vás všechny zveme 13. dubna na jarní kolo Sbírky potravin, kdy i vy můžete potraviny a kosmetiku darovat.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Potravinová sbírka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.