positivJE PODCAST #1 Zdeňka Blišťanová

02.05.2022

Tak dobrá, pouštíme do světa první epizodu positivJE PODCASTU, protože Jesenicko je prakticky nekonečný zdroj pro tvorbu obsahu, který vám chceme doručovat nejžádanějšími způsoby.

Moderátorka nového podcastu Veronika Bláhová si k mikrofonu pozvala Zdeňku Blišťanovou, jednu z nejvýraznějších ženských osobností regionu. Ačkoli je aktuálně starostkou města Jeseník, rozhovor se netočil zdaleka jenom okolo politiky. "Se Zdeňkou jsme si povídaly otevřeně jako dvě obyčejné ženy o životě na Jesenicku a hodně o školství. Pokud očekáváte, že to bude povídání o politice, tak jste fakt špatně. Přesně naopak, možná Zdeňku Blišťanovou stejně jako já díky našemu povídání více poznáte.", odpromovala si Veronika první díl.

Nemohlo se neprojevit, že obě dámy jsou profesemi učitelky, a tak si docela notovaly. Zdeňka Blišťanová má odučeno přes dvacet let, v poslední fází před vstupem do lokální politiky byla ředitelkou základní školy v České Vsi. I díky téhle minulosti se z pozice "šéfky města" o vzdělávání zajímá a snaží se jej ovlivňovat.

Chcete-li se dovědět více o naší nové kolegyni Veronice, psali jsme o ní (zde), vystoupila na positivJE FESTIVALU 2021 (zde) a teď už připravuje další díl. Hostem bude Honza Strapek a rozhovor půjde hodně do hloubky, ti dva to spolu ani jinak neumí.

Foto (zdroj): Martin Chromek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.