Pěkný pokec s Helenou Schrommovou

15.04.2021

Včera jsme tu měli vyhlašování nejlepších sportovců okresu Jeseník, kde se absolutním vítězem stal Adam Fellner, tak se pověnujme ještě jedné sportovkyni, ačkoli dnes vám paradoxně budeme sjezdařku Helenu Schrommovou prezentovat více jako studentku než jako sporťačku.

Námětem nám je školní podcast 'FMV odposlech', v jehož studiu Helena před pár dny usedla. Studentka pražské VŠE jde do finále magisterského studia mezinárodního obchodu, v rozhovoru nechala dosti nahlédnout do každodenního režimu profesionálního sportovce, který se při všem tom trénování a závodění snaží připravovat na ten tzv. život po životě, myšleno život po ukončení sportovní kariéry. Je to zajímavá sonda pro ty, kteří to chtějí zkusit a je to užitečná lekce pro ty, kteří uznávají jen světové šampiony. Skloubit sport se studiem je řehole, ať jste mistr Evropy nebo bojujete o TOP desítku v republice.

Helena dosti zasvěceně mluví třeba o hledání sponzorů, kombinování soustředění v Rakousku s chozením do školy v Praze, jež notně prokládá nevyhnutelné cestování. Pozoruhodné, že všechny zkoušky dala napoprvé. Teď už píše diplomovou práci a pozvolna vplouvá do rodinného byznysu. Její rodiče založili a řídí BIRKI, výrobce holí, Helena se tam zabývá marketingem. To víme taky proto, že BIRKI byly zapojeny do programu PLATINN od Inovačního centra Olomouckého kraje. A positivJE je tomu blízko.

Co třeba demonstrovat sílu a pevnou morálku Heleny na jejím zranění, které ji asi na rok a půl postavilo na berle? Doktor jí operaci totálně zlomené nohy predikoval, že bude ráda, když bude dobře chodit. Ha, chodí teda v pohodě, jak doktor předpovídal, navíc ale zase velmi dobře lyžuje. Po zranění si vyjela bronz na Mistrovství ČR.

Žije tedy převážně v rakouském Linci, kde kromě skvělých tréninkových podmínek sbírá mezinárodní byznysové zkušenosti, no a taky se notně otužuje. Na jejím Instagramu se to fotkami z vody a ledu jenom hemží. Je ale dosti slušná naděje, že Helena zůstane v budoucnu aktivní i na Jesenicku, pořád totiž platí, že hole BIRKI jsou made in Jeseník, a tak to navždy zůstane, že Marku ;-)

Abychom nezapomněli, podcast si poslechněte tady pod článkem.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.