Patrioti v jesenickém kině 24. listopadu připraví Vizi JESENICKA 2030+

14.11.2023

Trochu se nám zdá, že Česko od Sametové revoluce nemá po splněném vstupu do EU a NATO žádný hmatatelný sen (cíl), za kterým by nás političtí lídři táhli a podle toho to tu vypadá. Topíme se v průměrnosti a samozřejmě to stahuje i Jesenicko.

Už od 1. ledna 2018 se s positivJE snažíme zapojit do budování lepšího Jesenicka, po skoro šesti letech dennodenní práce přicházíme s ambiciózním nápadem – svolat na jedno místo všechny ty, kterým budoucnost regionu není lhostejná a zeptat se jich, co oni považují za největší příležitosti Jesenicka.

Tyhle chytré a šikovné lidi chceme požádat o názor na většinu z klíčových témat ovlivňujících rozvoj regionu. Budeme se jich ptát, co by dělali, kdyby seděli na židli starostky či starosty? Jak by se chovali coby podnikatel, který dává práci třeba padesátce lidí? S jakými prioritami by se chopili ředitelské funkce na škole? Do čeho by se tady pustili v oblasti zdravotní péče? Anebo jak by zasáhli do kulturního dění, kdyby měli tu možnost. Diskutovaných oblastí bude víc, každý patriot se při registraci může předem vyjádřit, jaká témata jsou pro regionální rozvoj zásadní a my dopředu avizujeme, že půjdeme po věcech, jež mají zdejší lídři v moci. Takže takový tunel pod Sedlem to asi nebude ;-)

Ale nebojte se jenom práce, bude taky zábava! V tuhle chvíli můžeme ohlásit jména čtyřech lokálních patriotů, kteří účastníkům nevšedního setkání poví své inspirativní příběhy. Těšit se můžete na Tomáše Josefa Hanáka, který se přistěhoval do Zlatých Hor z jižní Moravy a docela rychle zde s manželkou rozjeli rodinnou minipekárnu. Vystoupí i Ostravák Franta Vrána, z něhož se přesunem do Bílé Vody stal vyhlášený kamnář. Poslechneme si i Honzu Zhor, kterého přetáhly Skorošice Praze. Rychleby mu daly nové příjmení a jsou i studnicí jeho kreativity. Závan prosluněné Mallorky do kina přinese exčeskoveský Petr Chmelíček vozící Čechy do Španělska a české tenisové naděje do akademie Rafaela Nadala. Usilujeme ještě o dvě jména, tak jestli máte tipy… Chtělo by to nějaké zástupkyně něžného pohlaví ;-)

Chystáme si pro patrioty i jedno překvapení na závěr. Pro některé to bude šok, pro některé výzva, rozhodně se ale těšíme, jak se k tomu postaví.

A čelem se doufáme všichni postaví k čepovanému Altvaterovi z bukovského minipivovaru Albert Michler. Catering KaFOODS tentokrát nedodá vyhlášené chlebíčky 'dvouručáky', ale stopro něco na zub bude.

Řekněte sami, kdy se vám naskytne možnost jít do kina na něco jiného než na film a kdy navíc budete moci udělat něco prospěšného pro Jesenicko?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.