Online obchod s farmářskými výrobky Scuk nově v Jeseníku

03.06.2023

Nám se chce říct "Konečně!". Konečně je i v Jeseníku Scuk - online nákupní platforma, jejímž prostřednictvím se do Jeseníku bude dostávat produkce malých českých farmářů a zpracovatelů ze všech koutů republiky (aktuálně přes tři sta subjektů). Scuk vznikl před lety jako reakce na rostoucí zájem Čechů o regionální produkci typu čerstvá zelenina a ovoce, domácí vajíčka, ručně vyráběné sýry, kváskový chleba, bio maso, poctivé marmelády, 100% mošty apod.

Obchod funguje na principu výdejních míst (facebookových skupin), kam Scuk jedenkrát týdně pošle sdruženou objednávku farmářských produktů, kterou členové skupiny před tím naklikali do svých virtuálních košíků. Díky téhle službě jste se jako zákazníci schopni dostat k většině základních potravin v prvotřídní kvalitě a stoprocentně českého původu. Nechceme hrát na city, ale je to i ekologičtější způsob nakupování. Klidně budete moci dát sbohem nakupování v jistých německých a holandských supermarketech ;-)

Konečně se v Jeseníku našla dobrá duše, která ono výdejní místo otevřela. Marie Chocholová vytvořila skupinu Scuk Jeseník (V Jeseníku nakupujeme od lokálních farmářů na Scuk.cz) a vy si můžete vždy od pondělí do středy vybrat z aktuální nabídky (nejen potravin), objednat a v pátek odpoledne si svůj nákup vyzvednout ve výdejním místě. To pro celé Jesenicko najdete v bezobalovém NatyShopu v Sadové ulici 881/4 (pěší zóna k autobusovému nádraží). Geniální myšlenka zpřístupňující spotřebitelům produkci ekologický farmářů, rodinných firmiček a poctivých manufaktur.

Do plusu je ještě jedna věc, dodavateli do celorepublikové komunitní sítě se mohou stát také zdejší lokální výrobci a farmáři, Scuk je připraven. I jeho cenová politika je vůči prvovýrobcům a zpracovatelům vstřícná, žádný diktát à la řetězce.

Pojďte to vyzkoušet. Klikejte na farmářku s vidlemi.

Foto (zdroj): Unsplash, Scuk.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.