Ondřejovická strojírna v českém finále mezinárodní inovační soutěže IDC Future Enterprise Awards

16.10.2023

V dubnu jsme ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) uspořádali v Ondřejovické strojírně workshop pro malé a střední firmy na téma digitalizace. Všechny účastníky tehdy překvapilo, jak daleko s tím v Ondřejovicích jsou.

Když jsme se pak o tom bavili s organizátory prvního ročníku české varianty globální soutěže IDC Future Enterprise Awards, dostalo se nám doporučení – nominovat do ní Ondrstroj. Cílem klání je zviditelňovat progresivní organizace a osobnosti, jež v Česku táhnou transformaci ekonomiky. Podle různých statistik totiž není míra digitalizace tuzemských firem nikterak závratná.

Ondřejovický podnik se dostal mezi finalisty kategorie Special Impact Award (ocenění za mimořádný dopad), kam ho poslali novináři Hospodářských novin. Z desítky projektů Ondrstroj pronikl mezi tři nejzajímavější. Pro manažera digitalizace Martina Čmaradu jde určitě o příjemnou vzpruhu, neboť ve strojírně museli při zavádění prokázat velkou vůli změnit zaběhnuté pracovní postupy.

Jestliže od nás čas od času slyšíte varování, že tempo transformace našich malých a středních podniků není dost rychlé, pak dobrou vizitkou Jesenicka budiž právě inovační úspěch Ondřejovické strojírny a.s. Jejich digitalizace procesů organizaci přinesla snížení nákladů, zvýšení efektivity i zpřesnění výrobních postupů.

Máme s ICOK v plánu v prosinci uspořádat již třetí DIGI Workshop a doufáme, že i příběhem Ondrstroje dokážeme namotivovat další podnikatele.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.