Omlazení vozového parku v Centru sociálních služeb Jeseník

18.12.2021

V sektoru sociálních služeb si to ty poslední skoro dva covidové roky opravdu "užívají". Dennodenní péče o nejzranitelnější skupinu obyvatel přinesla do Centra sociálních služeb Jeseník stres a fyzické vypětí, jeho klienti i všichni jeho zaměstnanci si zaslouží pěkného Ježíška.

Největší poskytovatel sociální péče na Jesenicku si pořídil dva velké dárky. Prvním je užitkový automobil Dacia Lodgy, na jehož koupi se obrazně řečeno složilo celé Jesenicko. Pořízení auta bylo postaveno na tom, že každý kdo přispěje, může mít na kapotě auta svoji malou reklamu (logo). Dacia je sice poněkud strakatá, připomíná závodní vůz, ale hlavní úkol - vybrat peníze - se povedl. A to se někteří donátoři vzdali práva na autě být zvěčněni. Auto bude jezdit hlavně kvůli zajišťování pečovatelské služby v domácnostech, nasazeno bude v Jeseníku, Lipové a Bělé pod Pradědem.

Druhá investice se teprve finalizuje, bude jí devítimístná dodávka (hybrid) se speciální úpravou (plošinou) pro převoz pasažérů na invalidním vozíku. Na tu Centrum sociálních služeb Jeseník dosáhne díky dotaci. Už se připravuje výběrové řízení na nákup auta. Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotaci 1 530 000 korun, zbylých 170 tis. jde z vlastních zdrojů.

Všem pracovníkům v sociálních službách na Jesenicku děkujeme za obětavou práci zvláště v poslední době a přejeme krásné Vánoce.

Foto (zdroj): Centrum sociálních služeb Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies