DATA: Okres Jeseník zdobí nejnižší ceny nájmů v ČR

27.06.2022

Obtížné dnes hledat něco pozitivního na životních nákladech, platí to i o nákladech na pořízení bydlení. Chcete postavit dům s dnešními cenami stavebních materiálů? Chcete koupit byt, ale vyberete si z té slabé nabídky? Navíc, když vám úspory požírá inflace? Chcete snad vaše bydlení financovat hypotékou? Popis této neideální situace by do budoucna měl posílit význam nájemního bydlení.

A zasadíme-li do takových kulis okres Jeseník, alespoň podle dat inzertního portálu Annonce, nebudeme se stačit divit. Se zajímavými čísly jako první přišel Data Deník. Začneme relativně nic neříkajícím republikovým průměrným měsíčním nájmem za metr čtverečný, který analytici spočítali na 262 korun. Za takový metr zaplatíte například v Brně 296 Kč, v Olomouci 248 Kč a v Praze si připravte 316 Kč! Pohled na nám blízký Bruntál (146 Kč) dává neomylně tušit, že nájem metru je v Jeseníku nejnižší v celé zemi, zaplatíte tu za něj 132 korun. Příznivé je, že oproti loňsku došlo podle Annonce k nejprudšímu meziročnímu zlevnění o 21 % právě u nás.

Kdybychom k datům přidali ještě i výhled na zdejším realitním trhu, kdy jsou rozestavěné nějaké bytové domy a město Jeseník připravuje cca 50 družstevních bytů, mohli bychom hovořit o pozitivním trendu, který se na Jesenicko valí.

Námět (zdroj): Data Deník
Foto (zdroj): Unsplash a Data Deník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.