Odborníci přijedou se starosty diskutovat, jak dělat regionální rozvoj Jesenicka

14.09.2021

Máme radost, že se nám podařilo definitivně sestavit i panel odborníků na regionální rozvoj, kteří se nad tématem směřování Jesenicka potkají ve čtvrtek 25. listopadu v rámci positivJE FESTIVALU.

To, že do Jeseníku přijedou čtyři respektované osobnosti, je potvrzením toho, že Jesenicko je vidět, a že některým odborníkům zkrátka není lhostejné, kam se tenhle krásný horský region posouvá či bude posouvat a rádi k tomu přispějí.

Do sálu kina chceme pozvat zejména lokální politiky - starosty a místostarosty, radní, zastupitele, úředníky, ale klidně i vedoucí pracovníky městských a obecních příspěvkových organizací, protože u diskusního stolu budeme řešit výhradně téma Jesenicko. Budeme chtít inspirovat, třeba jak se stát energeticky soběstačnou obcí, o čemž promluví starosta obce Kněžice Milan Kazda. Budeme se zajímat o to, jak Honza Školník a jím založená Agentura pro rozvoj Broumovska podporuje rozvoj v kraji tolik podobném tomu našemu. Pro nás nejlepším vyslancem Ministerstva pro místní rozvoj bude Viktor Květoň, rodák z Mikulovic, od nějž očekáváme na míru šitá doporučení, jak z toho našeho Jesenicka dělat ještě lepší místo pro život. To se absolutně neobejde bez spolupráce všech 24 obcí a měst, a to nám z první ruky potvrdí ředitel Institutu veřejné správy Filip Hrůza, který se zabývá meziobecní spoluprací, a který bude taky hostem panelu.

Nebude to ale žádné akademické tlachání, naopak se postaráme o to, aby se každé slovo, každá věta týkali okresu Jeseník. A co nezazní v hodinu a půl trvající debatě, to si budou moci návštěvníci positivJE FESTIVALU probrat s panelisty u kávy přímo ve foyer kina. Jsme přesvědčeni o tom, že i pouhý poslech čtyř odborníků bude užitečný, ne tak když se budete ptát.

Děláme to s Inovačním centrem Olomouckého kraje proto, abychom se inspirovali a učili od těch nejlepších, protože si těžko můžeme myslet, že víme všechno nejlíp.

Komu není jedno, kde bude Jesenicko v roce 2030 a dál, ten by si neměl nechat positivJE FESTIVAL ujít, velká debata proběhne ve čtvrtek 25. listopadu. Těšíme se na vás.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.